Pragniemy poinformować, że 2 sierpnia 2018 roku nasz projekt uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego “Niepodległa” i będzie realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Opis programu:

W ramach projektu, w dniu 11 listopada 2018 roku w kościele parafialnym w Buczu zorganizowana zostanie uroczysta akademia przypominająca wydarzenia z 1918 roku wraz ze śpiewem pieśni patriotycznych. Następnie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny z uroczystą oprawą. Po jej zakończeniu, uroczystość przeniesie się pod Obelisk upamiętniający ofiary I i II wojny światowej – mieszkańców Bucza. Tam, po odśpiewaniu hymnu narodowego odsłonięta zostanie tablica z nazwiskami poległych oraz złożone zostaną kwiaty. Następnie zostanie uczczony zmarły w 2017 roku, nasz rodak, ks. Ignacy Piwowarski – kapelan „Solidarności”, poprzez nadanie imienia “Skwer ks. Ignacego Piwowarskiego” dla placu z obeliskiem.
Kolejne punkty programu to wypuszczenie biało-czerwonych balonów oraz gołębi, a także poczęstunek dla mieszkańców oraz dalszy śpiew pieśni patriotycznych.
Ponadto na tę uroczystość wydany został śpiewnik z pieśniami patriotycznymi i zakupione zostały flagi narodowe celem udekorowania miejscowości.

 


Zapraszamy również do obejrzenia albumu przygotowanego w ubiegłym roku: